Apklausa

Kaip vertinate Telšių PSPC paslaugų kokybę?
 

Nemokamos ir mokamos paslaugos

PDF Spausdinti El. paštas

NEMOKAMOS PASLAUGOS

Asmenys, apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje, neturi mokėti už tas paslaugas, kurios apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto (toliau - PSDF) lėšomis. Savo lėšomis mokėti reikia tik tuomet, jei asmuo yra nedraustas privalomuoju sveikatos draudimu arba jam teikiamų paslaugų išlaidos nekompensuojamos PSDF biudžeto lėšomis teisės aktų nustatyta tvarka.

Būtinoji medicinos (kas yra BMP) pagalba teikiama kiekvienam besikreipiančiam į gydymo įstaigą, nepriklausomai nuo jo gyvenamosios vietos ir socialinių garantijų. Kas tada apmoka? Ar bet kokioje įstaigoje gali būti aptarnaujams?

VŠĮ Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centras teikia šias PSDF lėšomis finansuojamas paslaugas:

 • šeimos medicinos.
 • slaugos: bendrosios praktikos slaugos, bendruomenės slaugos, vaikų slaugos, ambulatorinės slaugos paslaugos namuose.
 • akušerio - akušerio praktikos.
 • vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos.
 • vykdo ligų prevencijos programas.
 • greitosios medicinos pagalbos paslaugos (visiems asmenims: ir draustiems, ir nedraustiems)

MOKAMOS PASLAUGOS

 

Paslaugos, kurios neapmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo ar valstybės ir savivaldybių biudžeto lėšomis, yra mokamos. VŠĮ Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros centre už paslaugas yra mokama šiais atvejais: 

 • neapdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu pacientams;
 • neprisirašiusiems prie VšĮ Telšių raj. PSPC pacientams;
 • užsienio piliečiams (išskyrus būtinąją pagalbą);
 • pacientams pageidaujantiems papildomų paslaugų, kurios nėra susijusios su pagrindinės ligos gydymu;
 • už paslaugas, kurios yra nurodytos SAM įsakymuose kaip mokamos;
 • už skiepus, kurie yra neįtraukti į profilaktinių skiepijimų kalendorių;
 • už laboratorinius tyrimus, kurie neįeina į šeimos gydytojo normą ir šeimos gydytojai skiria juos paciento pageidavimu;
 • už odontologines medžiagas ir vienkartines priemones;
 • už burnos higienos paslaugas;
 • už medicinos darbuotojo ar GMP brigados budėjimo renginiuose paslaugas;
 • už paciento pervežimo paslaugas GMP brigados automobiliu;
 • sutarčių dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo pagrindu;
 • už nemedicinines paslaugas: kopijas, rašytinę informaciją, kompensuojamą vaistų pasą.


 

Prevencinės programos

PDF Spausdinti El. paštas

profilaktines programos

Visos Lietuvoje vykdomos prevencinės programos

Prevencinė programa  

Vykdymo pradžia 

Programa skirta 

Programos priemonės  

Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, finansavimo programa

2004 m. liepos mėn.

Moterims nuo 25 iki 60 metų

Kartą per 3 metus atliekamas citologinio tepinėlio tyrimas. Gavus jo rezultatus gali būti atliekama biopsija, leidžianti objektyviai patvirtinti arba paneigti ligos diagnozę.

Atrankinės mamografinės patikros dėl krūties vėžio finansavimo programa

2005 m. spalio mėn.

Moterims nuo 50 iki 69 metų imtinai

Kartą per 2 metus atliekamas mamografinis tyrimas. Gavus šeimos gydytojo siuntimą atlikti mamografinį tyrimą, galima iš anksto užsiregistruoti (atvykus arba telefonu) mamografijos įrenginį turinčioje sveikatos priežiūros įstaigoje, atliksiančioje tyrimą. Tyrimo rezultatus praneša šeimos gydytojas, gavęs juos iš mamogramas vertinančios įstaigos.

Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa

2009 m. liepos mėn.

50–74 metų amžiaus asmenims

Kartą per 2 metus pacientui atliekamas slapto kraujavimo testas. Jei testo atsakymas neigiamas – pacientas sveikas, jei atsakymas teigiamas – šeimos gydytojas išduos siuntimą pas gydytoją specialistą. Kolonoskopija ir, prireikus, biopsija yra būdai objektyviai patvirtinti storosios žarnos vėžio diagnozę.

Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programa

2006 m. sausio mėn.

Vyrams nuo 50 iki 69 metų (imtinai) ir vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu

Periodiškai atliekamas kraujo tyrimas, parodantis prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentraciją kraujyje. Jei PSA kiekis viršija normą, šeimos gydytojas išduoda siuntimą konsultuotis pas urologą, o šis prireikus atlieka tam tikrą tyrimą – priešinės liaukos biopsiją.

Asmenų, priskirtinų  širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių finansavimo programa

2005 m. gruodžio mėn.

Vyrams nuo 40 iki 55 metų ir moterims nuo 50 iki 65 metų

Kartą per 1 metus šeimos gydytojas nustato rizikos veiksnius ir, jei reikia, sudaro individualų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos planą. Jei gydytojas nustato, kad širdies ir kraujagyslių ligų tikimybė yra didelė, jis siunčia pacientą į specializuotus centrus išsamiau ištirti, o prireikus – skiriamas gydymas. Svarbu žinoti, kad vieną kartą per metus nemokamai gali būti nustatoma gliukozės, cholesterolio, trigliceridų koncentracija kraujyje, atliekama elektrokardiograma ir kiti tyrimai, parodantys, ar žmogus priskirtinas didelės rizikos grupei.

Svarbu: programos yra skirtos visų pirma nustatyto amžiaus asmenims. Tačiau gydančio gydytojo sprendimu, jei tam yra medicininių priežasčių, visi reikalingi tyrimai atliekami ir skiriamas gydymas, apmokamas PSDF biudžeto lėšomis, papildomai pacientui mokėti nereikia.

 

Nuotolinė sveikatos priežiūros paslauga

PDF Spausdinti El. paštas

PSPC

 

Diena, kurią medikai galėjo skirti sau

PDF Spausdinti El. paštas

Šiemet jau penkioliktąjį kartą tuomečio Sveikatos apsaugos ministro Juozo Oleko iniciatyva Lietuvos medikai mini savo profesinę šventę. Balandžio 27-oji pasirinkta neatsitiktinai: 1918 metų balandžio 27 dieną Lietuvos Respublikos valstybės taryba sudarė Sveikatos komisiją, kurios nariais tapo daktaras Jonas Basanavičius, inžinierius profesorius Steponas Kairys ir kunigas Justinas Staugaitis. Vėliau į jos veiklą įsitraukė iš Rusijos sugrįžęs daktaras Jurgis Alekna, paskirtas Vidaus reikalų ministerijos Sveikatos departamento direktoriumi. Šią dieną VšĮ Telšių rajono pirminės sveikatos priežiūros (VšĮ Telšių rajono PSPC) centro 60 medikų kolektyvas paminėjo išskirtinai ir ypatingai: dalyvaudami moksliniame praktiniame seminare.

 

 

Atsakinga profesija

Darbas su žmonėmis visuomet ypatingas, o medikų darbas su labiausiai pažeidžiamais bendruomenės nariais – dar sudėtingesnis, tad šiųmetę profesinę šventę nuspręsta paskirti savęs tobulėjimui, mokymui ir asmenybės pažinimui. Nuostabų, vasariškai šilto pavasario šeštadienį VšĮ Telšių rajono PSPC medikai pakviesti į Telšių menų inkubatorių, kur seminarą „Neuromokslai apie atsparumą stresui mediko darbe“ vedė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos docentas, Neuromokslų instituto vyresnysis mokslo darbuotojas, Molekulinės neuroonkologijos laboratorijos vadovas, gydytojas neurochirurgas.doc.dr.Kęstutis Skausminas.

Seminare paliestos ypač jautrios temos, daug kalbėta apie „perdegimo sindromą“ medikų darbe ir ieškota sprendimų bei galimybių spręsti šią problemą, apie atsparumą stresui ir, kaip galima jį ugdyti. Kiekvienas seminaro dalyvis galėjo įsivertinti savo atsparumą stresui ir asmeniškai paanalizuoti galimybes keistis. Doc. dr. K. Skausminas akcentavo, kad medikų darbas su sergančiais žmonėmis, kurie neretai yra perdėtai reiklūs, pikti, dirglūs, tad natūralu, jog tiek gydytojams, tiek slaugytojams ilgainiui atsiranda emocinis pervargimas, profesinio neefektyvumo jausmas, ciniškai žiūrima į pacientus. „Kodėl mes, tokia protinga rūšis, perdėtai reaguojame į stresą ir nesugebame su juo susitvarkyti, kaip tai pavyksta kitiems laukinėje gamtoje gyvenantiems žinduoliams?“ – kėlė klausimą medikas ir pabrėžė, kad žmogaus smegenys socialinės atskirties skausmą priima taip pat kaip ir fizinį skausmą. „Mes, žmonės, esame socialinės būtybės, todėl mums reikia būti su panašiais. Pamenu vieno žmogaus mintį: „Aš taip mėgstu būti vienas, kad nekantrauju apie tai papasakoti“.

 


Harmoninga šventykla

Kiekvienas seminaro dalyvis turėjo galimybę atrasti savyje gebėjimų, kurie padėtų kasdieniniame darbe teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas pacientams. Užsiėmimų metu aptarti skirtumai tarp vyrų ir moterų, akcentuota, jog moterų adrenalino tolerancijos slenkstis žemesnis nei vyrų.

Baigdamas praktinį mokslinį seminarą doc. dr. K. Skausminas linkėjo medikams draugauti su savo jausmais ir statyti šventyklą savo viduje, kad vyrautų harmonija, o darbas būtų ne „katorga“, ne ašarų pakalnė, o turėtumėte kuo džiaugtis ir bent jau statistiškai gyventumėte kaip europiečiai.

 

Sveikinimai

Ir kokia šventinė be šventinio šurmulio ir sveikinimų? Susirinkusius medikus sveikino ir tortą įteikė Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas, kurį praktinis seminaras taip sudomino, jog ir pats tapo aktyviu dalyviu. Šeimos gydytoja, poliklinikinio skyriaus vedėja, laikinai atliekanti vyriausiosios gydytojos pareigas Violeta Šilinskienė dėkojo rajono vadovui už apsilankymą ir pasveikino su naujai užimamomis pareigomis bei įteikė angelo sargo skulptūrą. Profesinės šventės proga V. Šilinskienė kolektyvui linkėjo stiprybės ir ištvermės sunkiame darbe ir padėkojo už galimybę kartu dirbti, už palaikymą atliekant sudėtingas laikinojo vadovo pareigas ir pagalbą priimant visiems svarbius sprendimus.

 

  1    2

Nuostabią meninę programą, eiles, dainas ir šokius medikams dovanojo Telšių Žemaitės dramos teatro vaikų ir jaunimo studija SAVI (režisierė Laimutė Pocevičienė), šokių studijos šokėjai (choreografė Ina Levickienė) ir Telšių kultūros centro dainavimo studijos merginos (vad. Ernesta Dargužienė).

 

5  3 4

 

 


Jūs esate čia: Home Naujienos